Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Bir öpücükle mühürlenmiş … neden Andy Murray altın almak için aceleydi?

  • Listed: Mart 15, 2017 4:01 pm

Description

Scot, Center Court’ta doğrudan setlerde Roger Federer’i bir numaraya yenen bu sefer sevinç gözyaşları yaşıyordu.
Zafer, rakibinin geçtiğimiz ay onu mağlup ettiği kutsal yere geldiğinde daha tatlıydı.
Ama anı tadamak için az zaman vardı. 25 yaşındaki Murray, Laura Robson ile karışık çift finallerde yüzleşti. İngiliz çifti, Belarus’tan Max Mirnyi ve Victoria Azarenka’ya olan şampiyonluk kravat molasında kaybettikten sonra gümüş aldı.
Murray’ın performansı, Team GB için Olimpiyat şanının başka bir günündeki stand-out anıydı – altın madalyamızı 16’ya, toplamda 37 madalya aldı ve bizi taburede üçüncü sırada bıraktı.
Daha…

    • Tarihin yükünden kurtulmuş, Andy Murray Olimpiyatlarda en iyi hizmeti alıyor.
• Londra 2012 Olimpiyatları’nda resimler
• BBC’nin en yeni özelliklerini görün
Ben Ainslie, 35 yaşında, altıncı kez altını çektikten sonra Olimpiyat tarihinin en süslü denizci oldu.

    Ve dün gece Christine Ohuruogo, 400 metrede gümüş aldı.
Muhteşem Murray, 1896’da Atina’daki ilk modern Oyunlarda John Pius Boland’tan bu yana bir günde iki Olimpik tenis madalyası kazanan ilk İngiliz oldu. Muhteşem bir güç ve tutku serisinde inanılmaz bir 6-2, 6-1, 6-4 İsviçre efsanesine karşı zafer kazandı.
Josiah Ritchie’nin 1908’de Londra Oyunları sırasında unvan talep ettiği bu yana Murray, 15.000 taraftar tarafından desteklendi ve erkeklerdeki ilk altın madalya kazanan ilk İngiliz oldu.
Murray kalabalığı tırmandı ve zaferini kutlamak için oyuncuların kutusuna tırmandı – bir tarzı hatırlatan Sekizli şampiyonu Pat Cash’de.

    Gözlerindeki gözyaşları kız arkadaşı Kim Sears’ın kollarına atladı.
Başarıda büyük bir rol oynamış olan babası Willie, koçluk ekibinin üyeleri, karma çiftler takım arkadaşı Robson ve sonunda annesi Judy için sarılmaları vardı. Hepsi gözyaşlarının seli altında.
Dunblane’den mahkemeden çıktıktan sonra Dunblane’den Murray, cumartesi gecesi Atletizm kahramanları Jessica Ennis, Greg Rutherford ve Mo Farah’nın Olimpiyat Stadı’nda sansasyonel altın kürek izleyerek nasıl zafer kazanacağını anlattı.
Dedi ki: “Benim için bir numara – hayatımın en büyük kazanımı. Bu hafta inanılmazdı. Çok eğlendi. Destek şaşırtıcı oldu.

    “Kalabalık inanılmaz. Sadece burada değil tüm olaylarda. Atletizmi izledim. Şaşırtıcıydı – bana bir destek verdi. Mo Farah’nın kazanma şekli … Eğitimimde 400 m tekrarlar yapıyorum ve tamamen taze olduğumda 57 saniyede çalıştırabilirim.
“9,600 m’den sonra yaptığı son tur 53 saniyeydi. Bu sadece inanılmaz bir fitness. ”
Murray, zaferi ile nasıl bile şaşırdığını söyledi.
“Olimpiyat şampiyonu olmak şaşırtıcı. Haftanın başında bunu beklemiyordum.
“Kariyerimde çok fazla kayıp yaşadım ve bu Wimbledon finalinden geri dönmenin en iyi yolu. Bunu asla unutmayacağım “dedi.

    Zaferinden birkaç dakika sonra Murray altın madalya ile ödüllendirildi ve Birlik bayrağı Orta Mahkemede yetiştiğinde milli marşa seslendi.
Ardından, kutsal kortun etrafında bir bayram şeref bayrağı tuttu.
Dün jimnastikçi Louis Smith, yumruk atında gümüş rengi alıp, Macar Krisztian Berki ile bağlantılı olan en düşük puanı altının üst üste attığı için de sevinç ve hayal kırıklığı yaşadı.
Pekin’de aynı etkinlikte bronz madalya kazanan Smith, 23 yaşındaki GB takım arkadaşı Max Whitlock’un bronz madalya aldığını gördü.
Bisiklette Britanya’nın Ed Clancy, erkeklerin omniyum etkinliğinde bronz madalya kazandı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply