Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Brendan Rodgers, Kop özel yazımı yapmayı hedefliyor

  • Listed: Mart 16, 2017 2:01 pm

Description

İdeal olarak, Liverpool’un Amerikalı sahipleri, kısa süre ABD çapında gösterilecek bir film olan Being Liverpool’u, görkemli kurtuluşun kalp atışı hikayesi haline getirmek istiyor.
Uyuyan bir futbol devinin hayata geçirdiği, kupanın kupa günlerini ve büyük yıldızların Mersey’in ticaretine devam ettirdikleri bir oyundur.
Bunun yerine Fox Sports kameraları, başarısız geçmişi olan ve kırılgan ve çoğunlukla doldurulamayan bir çağdan kurtulmak için mücadele eden bir bagaj taşıyan bir kulübü vurguladı.
Lensler Anfield’e odaklandıktan kısa bir süre sonra Liverpool, Premier Ligi’nde sekizinci sırada kekeleştirilen bir FA Kupası finalini kaybetti ve Luis Suarez olayıyla siyasi karışıklığa karıştı ve bir efsaneyi görevden aldı.
Kop kahramanının ardından Kenny Dalglish’in ayakkabıları yeterince zor değilse, Brendan Rodgers, meraklı kameralar aracılığıyla yönetsel ve koçluk becerilerinin adli tıp sınavına katlanmak zorunda kaldı.

    Bugün Manchester City ziyareti, ortak sahipler John W Henry ve Tom Werner tarafından yaptırılan ve önümüzdeki ay Atlantik genelinde gösterime başlanacak olan altı bölümlük seriyi tamamladı.
Rodgers ve ABD’li yöneticileri son bölümün özellikle West Brom’da geçtiğimiz hafta sonu kırılgan bir yenilgisinden sonra sonuna gelmesini isterlerse de – kendi takdirine bakıldığında Ulsterman’a bir koçluk mesleğini teklif eden Roberto Mancini’nin pahasına olmasına rağmen – nasıl Bir darbe almıştı.
Rodgers, belgesel ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sözleşme içeri girdiğimde yapıldı. Oyunculara söylenenlerin hepsi bu alanı anlamıştı.
“Onlara zorlanan bir şey değil. Yaptığımız şey açısından büyük bir baskı yoktur. Gitmek için bir hafta sonu var, sonra da Amerika’nın her yerinde olacağız. Göreceğiz. ”

    Aralık 2009’da Reading tarafından işten atıldıktan sonra Rodgers’ı işinden altı ay sonra gören az sayıda gözlem vardı.
Manchester City’den gelen mavi bir çağrı, Mancini’nin yanında çalışmak için bir koç arıyordu ve aniden Rodgers’ın yangınları yanıyordu.
“O zaman yeniden odaklanmak işime yeniden başlamıştı. Ona göre bu gerçekti “diye itiraf etti.
“Manchester City olabilirdi, her yerde olabilirdi. O zaman futboldan dolayı sevişmek ve insanlara bir fark yaratmak için çocuklara antrenman yapmak için hazırlandım. Manchester City için minnettarım. Uzun süren koçluk kariyerinin ardından okudan ayrıldım ve birdenbire dışarıda görünüyordum çünkü kendime olan güvenim iyi oldu.

    “Projeye ve her şeye bakarak birkaç günlüğüne oraya gittim. Sonra Roberto Mancini ile tanışmak için Milano’ya uçtum.
“Orada olanları gerçekten çok heyecanlandırdı. Belki bir yönetici işine girmeyeceğim diye düşündüm, en iyi şey üst sınıf oyuncularla çalışacaktı.
“Fakat o an olduğu gibi altı ay boyunca hiçbir şey elde edemezsiniz ve sonra Şehir gelir ve ben de Swansea’ya gidebilirim. Paradan bağımsız olarak 1 numara olmak ve sunulan sözleşme ne olursa olsun, Swansea gibi büyük bir kulübün yönetilmesi, geri çevrilemeyecek kadar iyiydi.
“Fakat ben o küçük döneme kulüpin gerçek anlayışını ve planını ilk elden aldım. Onlara adil olmak için doğru yolu yapmaya çalışmaktadırlar. Açıkçası bir kova yükü harcıyorlar ama bir şeyler inşa etmeye çalışıyorlar.

    “Ünvanı kazandıktan sonra, oradaki yatırımla orada kalmak istiyorlar.”
Rodgers ayrıca, Anfield’da özel bir şeyler yaratmaya çalışıyor ve Real Madrid’in orta saha oyuncusu Nuri Şahin’in kredi almasıyla çok seviniyor.
Rodgers’ın Chelsea’nın gençlik ve yedek takımlarına koçluk yaparken haklı bir hayran olan Real Madrid patronu Jose Mourinho’nun iyi bir sözcüğe sahip olacağını hayal ediyorsunuz. Diğerleri ise, Rodgers’ın felsefesiydi.
“Oyunculara üç şey vaat ediyorum. Birincisi açık iletişimim. Oyuncuları blöf etmeyeceğim. Onlarla tamamen dürüst olacağım.
“İkincisi, daha iyi olacağına, iş kalitesinin onları oyuncu olarak geliştireceğine inanmaktadır. Ve üçüncü olarak hırs için söz veriyorum.

    “Yapabileceğim çok, çok iyi olmak istiyorum. Hiçbir şeyden büyük bir hırs, çalışma ve kararlılıkla büyüdüm. Eğer onlar para gibi başka bir şeyden motive olursa, belki başka bir kulübe gitmek zorunda kalırlar. ”
Şahin’in gelişinin hayranlara güçlü bir mesaj göndereceğini umuyor.
Rodgers, “Burada en iyi oyuncuları bulabilirsek, bir kere kulübün ait olduğu yere geri dönmeye çalışıyoruz, o zaman bu harika bir gelişme” dedi. Taraftarlar için parlak olacak, çünkü burada son birkaç yılda travma yaşanıyor.
“Onların görmek istediği, alanda kazanmış bir takım ve bu, büyük soyağacıyla gelen ve umarım kültürümüz ve stilimize uyacak bir oyuncu.”

    Ve bir oyuncu onun etosuna girmezse ne yapardı?
“Gitarımı alıp bazı İrlanda şarkıları söyleyeceğim” diye güldü. Bu kameralar için bir tane olur. BRENDAN RODGERS

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply