Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Huhne çıktığı gibi kabine değişikliği

  • Listed: Mart 20, 2017 12:01 pm

Description

David Cameron ve Nick Clegg, Bakanlardan Chris Huhne’nin çarpıcı bir istifasından sonra bakan ekibinin mini tadilatına zorlandı.
Bay Huhne, eski eşi Vicky Pryce’ye, onun ehliyetini kaybetmemek için hız vermesi için ceza üreteceğini iddia etmesinden sonra, adaletin seyrini saptırmak suçuyla savaşmak için Enerji ve İklim Değişimi Sekreteri görevinden istifa etti.
Bay Cameron’a yaptığı istifa mektubunda Bay Huhne, suçlamaya karşı “sağlam bir savunma” hazırlamak için ayakta durduğunu söyledi. Kabine’de kalan herkes hem hukuk mücadelesi hem de Hükümet çalışması için “rahatsız edici” olacaktı.
Bay Cameron, Bay Huhne’ye hükümette yaptığı “çok iyi iş” için teşekkür etti ancak ekledi: “Sanırım Chris Huhne şartlara göre doğru kararı verdi.”
Başbakan Yardımcısı Clegg, daha sonra Enerji ve İklim Değişikliği Dairesi başkanlığının yerine Royal Mail’in kısmen özelleştirilmesi için hassas planlar konusundaki çalışmaları için övgü alan işletme bakanı Ed Davey’i ilan etti.
Davey, “Şu anda zorlukları, iklim değişikliğinin meydan okumasını, enerji güvenliği sorununu çözmek zorundayım ve yüksek enerji faturalarının ülke çapında tüketicilerin hane halkı üzerindeki etkisinin bilincindeyim.” Chris’in önceliklerine, Liberal Demokratların önceliklerine, koalisyon hükümetinin önceliklerine uymak ve onları önceliklerime getirmek için çalışmaya kararlı “dedi.
Tanıtımı, muhafazakarların ve Liberal Demokratların kabul edilen oranını 2010 koalisyonu müzakerelerinde belirlenen Bakanlar Kurulu tablosu etrafında sürdürüyor ancak bazı Lib Dems, Tories’e karşı ayakta kalmaya hazır olan en zorlu bakanlarından birinin istifasını izleyecek.
Bay Clegg’in parlamento yardımcısı Norman Lamb, Davey’in Ticaret Bölümü’ndeki eski görevine terfi ederken, Lib Dem Milletvekili Cardiff Central Jenny Willott, hükümetin yardımcısı oldu. East Dunbartonshire Milletvekili Jo Swinson Bay Lamb’ı değiştirmesi için Clegg Parlamento Özel Sekreteri olarak atandı.
İş Sekreteri Vince Cable, bu bölümün Bay Huhne için “trajedi” olduğunu söyledi ancak eski Kabine arkadaşının adını açıklığa kavuşturacağından “emin” oldu.
Bay Huhne, 16 Şubat’ta mahkemede ömür boyu hapis cezasına en fazla ceza uygulanacak bir suçlamayla karşı karşıya kalacak. Eski eşi Bayan Pryce, Mart 2003’te yayınlanan bir hızlı cezanın üzerinden aynı suçlamayla karşı karşıya kalacak. Talep, Bay Huhne’nin 26 yaşındaki eşinden ayrıldıktan sonra ortaya çıktı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply