Welcome, visitor! [ Register | Login

 

İmparator kurtarma konusunda iman koyuyor

  • Listed: Mart 20, 2017 8:01 pm

Description

Japonya İmparatoru, Yeni Yıl kutlamalarına el sıkıştı ve afetlerle dolu ulusun acısını ve iyileşmesini umduğunu söyledi.
İmparator Akihito, karanlık İmparatoriçe Michiko ve ailesiyle birlikte İmparatorluk Sarayı’ndaki bir balkona çıktı, bazıları iyi niyetli kişilerin aşağıda göründüğü gibi, bazıları enerjik bir şekilde Japon bayrağını sallayarak – yükselen güneşi sembolize eden kırmızı bir daire, bir arka planda beyaz.
Akihito, 11 Mart depreminde ve tsunami sırasında ölenlerin yanı sıra takip eden nükleer felaket nedeniyle evlerinden çıkanlar için acı çektiğini söyledi.
Kuzeydoğu Japonya’daki deprem ve tsunami yaklaşık 20.000 kişiyi ölü ya da kayıp yaptı.
Tsunami, yedek jeneratörleri yok ettiği için Fukushima Dai-ichi nükleer santrali erimeye başladı. Tesisin tamamen temizlenmesi ve hizmetten çıkarılmasının on yıllar alması bekleniyor.
Akihito, Yeni Yıl ifadesinde “Geçen yıl gerçekten üzücü bir yıldı” dedi. “Ancak iyileşmeyi umuyor ve bu yıl küçük yollarla bile herkes için iyi bir şey olabilir” dedi.
Akihito, hiçbir siyasi yetkiye sahip değildir ve babasının, ilahi saygı gören savaş zamanı Hirohito’nun aksine, ulusun bir simgesi olarak görülüyor.
Akihito, “İnşalardaki kalpler hep rahatsız olanlarla birlikte olacak ve herkesin daha parlak bir yarın inşa etmek için birlikte çalışacağını umuyorum” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply